Historyczny awans. Znicz eliminuje Zagłębie

Znicz Pruszków awansował do ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Polski! Podopieczni Dariusza Banasika wyeliminowali I-ligowe Zagłębie Lubin.

To co niemożliwe stało się faktem. Drużyna z Pruszkowa zagra w gronie ośmiu najlepszych zespołów w kraju rywalizujących o Puchar Polski. Znicz sprawił olbrzymią niespodziankę eliminując dziś Zagłębie Lubin. Pruszkowianie wygrali na własnym stadionie 2:1 (1:0).

Na uwagę zasługuje nie tylko gra gospodarzy, ale również ich charakter. Kiedy w 61 min. „Miedzowi” wyrównali po golu z rzutu karnego, miejscowi nie tylko się nie załamali, ale szybko wyszli na kolejne prowadzenie.

Decydującą o awansie bramkę w 68 minucie strzelił Maciej Górski. Wcześniej do siatki wicelidera I ligi trafił Karol Grudniewski.

O tym, z kim Znicz zagra w ćwierćfinale przekonamy się jutro. Rywalem pruszkowian będzie zwycięzca pary: Lech Poznań – Jagiellonia Białystok.

Znicz Pruszków – Zagłębie Lubin 2:1 (1:0)

Bramki: Grudniewski (20), Górski (68) – Guldan (61 – z karnego)
Znicz: Bigajski – Kucharski, Jędrych, Biedrzycki, Pielak, Rackiewicz, Niewulis, Januszewski (59’ Tomczyk), Nawrocki (80’ Glanowski), Grudniewski (64’ Banaszewski), Górski.
Zagłębie: Forenc – Tosik, Guldan, Jach, Cotra, – Przybecki, Kubicki, Piątek, Bonecki (61’ Papadopulos), Błąd (46’ Janoszka), Piątek.
Żółte kartki: Januszewski, Jędrych, Niewulis, Nawrocki, Pielak – Guldan, Tosik. Czerwona kartka: Tosik (w 77. minucie, Zagłębie, za drugą żółtą). Sędziował: Rafał Rokosz.