Hala Znicz szczęśliwa dla koszykarskich klubów

Zarówno Elektrobud-Investment ZB, jak i Panattoni Europe Lider Pruszków mogą cieszyć się ze zwycięstw odniesionych w miniony weekend. Hala Znicz dla koszykarzy i koszykarek z Pruszkowa okazała się szczęśliwa.

O tym, że gra na własnym parkiecie często pomaga wygrać wiadomo nie od dziś. W miniony weekend przekonały się o tym koszykarskie zespoły z Pruszkowa. W minioną sobotę Elektrobud-Investment ZB Pruszków podejmował w Hali Znicz zespól AZS AGH Kraków. Pierwsza kwarta spotkania pokazała, że pruszkowianie myślą o zwycięstwie. Pierwsza odsłona meczu zakończyła się wynikiem 15:11. Jednak już w drugiej kwarcie rywale pokazali, że nie będą łatwym przeciwnikiem, a zwycięstwo trzeba będzie od nich wręcz wyszarpać siłą. Krakowianie w drugiej kwarcie wiedli prym na parkiecie i wyszli na sześciopunktowe prowadzenie. W połowie spotkania wynik wynosił 34:40.

Druga polowa spotkania była niezwykle zacięta. W trzeciej kwarcie to nadal zawodnicy AZS prowadzili, a pruszkowianom udało się zmniejszyć stratę tylko o dwa punkty. Decydująca odsłona meczu pokazała że to jednak pruszkowianie są lepsi od gości. Po pełnej dramaturgii końcówce mecz zakończył się wynikiem 73:71.

Elktrobud-Investment ZB Pruszków – AZS AGH Kraków 73:71
(15:11, 19:29, 17:1, 22:16)

Z triumfu na własnej hali cieszą się również koszykarki. Liderki w niedzielę podejmowały rugi zespół Arki Gdynia. Choć pruszkowianki w pierwszej kwarcie wyszły na pięciopunktowe prowadzenie, to w drugiej odsłonie rzuciły zaledwie… dwa punkty. W połowie spotkania na tablicy widniał wynik 21:28.

Stratę udało się odrobić w trzeciej kwarcie. Podopieczne Jacka Rybczyńskiego złapały wiatru w żagle i tę część zakończyły siedmiopunktowym prowadzeniem (41:34). Zacięta walka koszykarek trwała do ostatnich minut spotkania. Liderki wygrały wypracowując 10-punktową przewagę.

Panattoni Europe Lider Pruszków – Arka II Gdynia 55:45
(19:12, 2:16, 20:6, 14:11)