Gwiazdozbiór czeka na Bogorię

Tenis Stołowy

Gracze Bogorii Grodzisk Mazowiecki rywalizują w lidze o tytuł najlepszej drużyny w kraju, a także na arenie europejskiej w Lidze Mistrzów. Są również inne płaszczyzny tenisowej walki.

Od 25 września do 4 października tenisiści stołowi będą rywalizować w mistrzostwach Europy w Jekaterynburgu. Reprezentacja Polski w grupie zmierzy się z Niemcami, Hiszpanią oraz Ukrainą. W składzie biało-czerwonych znalazł się czołowy zawodnik Bogorii Grodzisk Mazowiecki – Daniel Górak.

 

Niespełna 32-letni tenisista weźmie również udział w turnieju ITTF World Tour Polish Open, który odbędzie się w dniach 21-25 października w Warszawie. Zawody to rywalizacja najlepszych tenisistów stołowych świata. Okazję, aby stanąć oko w oko z kluczowymi zawodnikami globu dostaną oprócz Daniela Góraka, Paweł Fertikowski i Jakub Kosowski.

 

Dla tenisistów Bogorii to ogromna szansa, aby powalczyć o rankingowe punkty i uzyskać awans w światowym zestawieniu. Dodatkową motywacją jest fakt, że będą mieli okazję rywalizować przed własną publicznością. Pierwotnie planowano rozegranie ITTF World Tour Polish Open w Pruszkowie, ale ostatecznie turniej zlokalizowano w Warszawie.

 

Do Polski przyjadą wielkie gwiazdy – Ma Long, Xu Xin, Fan Zhendong, Zhang Jike, Dmitrij Owczarow, Jun Mizutani, Marcos Freitas, Chuang Chih-Yuan, Tang Peng, Wong Chun Ting. Jak wśród nich zaprezentują się Polacy? Daniel Górak wielokrotnie pokazywał, że stać go na walkę z najlepszymi. Czy tym razem któryś z tenisistów Bogorii pokusi się o niespodziankę?

 

Teraz gracze z Grodziska muszą skupić się na występach reprezentacyjnych. Jak w tym sezonie prezentuje się ekipa wicemistrza Polski? Do tej pory Bogoria rozegrała dwa spotkania w lidze, w których odniosła zwycięstwa i z dorobkiem pięciu punktów zajmuje pozycję wicelidera rozgrywek. Wicemistrz Polski od porażki rozpoczął udział w Lidze Mistrzów, ale podopieczni Tomasza Redzimskiego przegrali z samą Borussią Duesseldorf.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.