Grodziskie sukcesy na wrotkach

Wrotkarstwo

W Tomaszowie Lubelskim odbyły się uliczne mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na rolkach. Swoją obecność w imprezie zaznaczyła drużyna UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki.

Dla wielu jazda na rolkach kojarzy się z rozrywką i dobrą formą spędzania wolnego czasu. Ale nie tylko. „Buty na kółkach” to dyscyplina sportowa, która cieszy się coraz większą popularnością. W Polsce również nie brakuje sympatyków wrotkarstwa.

Coraz lepiej radzi sobie sekcja wrotkarska grodziskiej Sparty. Do Tomaszowa Lubelskiego pojechało dwunastu zawodników UKS-u. Rywalizowali o najwyższe laury i do Grodziska wrócili z medalami. Sztafeta kadetek sięgnęła po wicemistrzostwo kraju. Z kolei sztafeta juniorek D wywalczyła trzecie miejsce.

W startach indywidualnych z dobrej strony pokazała się Maria Dobosz, która sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski juniorek C na 500 metrów. Dobry start zanotowała Amelia Steć. Zawodniczka UKS Sparta wywalczyła medale na czterech dystansach. Po srebro sięgnęła na 100 metrów, a brązowe krążki wywalczyła rywalizując na 200, 1000 i 1500 metrów.