Grodziska Pogoń na fotelu lidera

Roszady w czubie tabeli IV ligi. W grupie mazowieckiej (północ) Pogoń Grodzisk Mazowiecki zdetronizowała dotychczasowego lidera – Pogoń II Siedlce. Grodziszczanie na boisku byli bezkompromisowi.

To był prawdziwy mecz na szczycie. Starcie lidera z wiceliderem gwarantowało ogromne emocje. Piłkarze nie zawiedli. Rywal grodziskiego klubu – Pogoń II Siedlce do tej pory nie przegrała ani jednego spotkania. Tę passę przerwała potyczka z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Podopieczni Krzysztofa Chrobaka pokazali wolę walki.

Kibice zgromadzeni na siedleckim stadionie nie musieli długo czekać na pierwszego gola. W 12. minucie piłkę w bramce rezerw siedleckiego klubu umieścił Damian Jaroń, który pewnie wykonał rzut karny. Pięć minut później na tablicy wyników widniał już remis. Do wyrównania doprowadził Maciek Wojtczuk. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się George Enow, który w 32. minucie zdobył kolejnego gola. Dzięki temu grodziski klub do szatni schodził z jednobramkową przewagą.

W drugiej połowie na bramki trzeba było poczekać do 75. minuty. Wtedy wynik na 3:1 podwyższył Bartłomiej Nowak. Chwilę później pewnie swoją drugą w tym spotkaniu jedenastkę wykonał Jaroń. W 78. minucie było już 4:1 dla Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Ten wynik utrzymał się już do końca spotkania.

Pogoń II Siedlce – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:4 (1:2)