Grodziscy rolkarze gonią Europę

Wrotkarstwo

Dwa brązowe medale przywiozła z Ostrawy Marta Dobrowolska. Dla niej i pozostałych zawodników UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki start we wrotkarskim Pucharze Europy był cennym doświadczeniem.

Na arenie krajowej grodziscy rolkarze mają wyrobioną markę. W majowych mistrzostwach Polski w jeździe szybkiej w Tomaszowie Lubelskim wywalczyli siedem medali. Przyszedł najwyższy czas, aby spróbować swoich sił na arenie międzynarodowej. Zawodnicy grodziskiej Sparty udali się do Ostrawy. Najlepiej zaprezentowała się startująca wśród kadetek Marta Dobrowolska, która na 500 i 3000 metrów była trzecia. Z dobrej strony pokazała się Maria Dobosz. Podopieczna Sławomira Chmury wygrała półfinał na 1000 metrów, jednak w finale uczestniczyła w kraksie i ostatecznie zajęła 8. miejsce. Z kolei na 5000 metrów Dobosz wywalczyła 6. pozycję. 

Wyrazy uznania należą się również młodziczce Amelii Steć. Reprezentantka Sparty awansowała do finałów na 500 i 1000 metrów. Na dłuższym dystansie Steć była blisko podium. Dzielnie walczyła, ale musiała zadowolić się 5. pozycją. Do finału na 1000 metrów awansowała także Barbara Smolińska, która ostatecznie zajęła 7. miejsce. W Ostrawie wystartowali również: Wiktoria Dzienisiewicz, Kinga Lejba. Ewelina Kozerska, Marta Dobosz, Mateusz Godlewski, Szymon Barczyński,, Andrzej Grzelak i Jakub Lipiński.

Dla młodych rolkarzy start w Czechach był zderzeniem z zupełnie inną rzeczywistością. – Wspaniały tor, niesamowite warunki, wszystko należycie przygotowane. Idealnie dopracowane szczegóły – przedstawia Sławomir Chmura, trener grodziskich rolkarzy. – Mieliśmy okazję zobaczyć wspaniałą infrastrukturę i zmierzyć się z zawodnikami z innych państw – dodaje.

Zawodnicy z Grodziska cały czas się doskonalę, a wiadomo – uczyć można się od najlepszych. W Ostrawie Czesi pokazali prawdziwą klasę. – Są niezwykle mocni, prezentują bardzo wysoki poziom. Jestem bardzo zadowolony ze startów swoich podopiecznych. Marta Dobrowolska znakomicie odnalazła się w rywalizacji, niewiele dzieliło ją od najlepszych. Mogliśmy porównać się na tle innych i uważam, że znajdujemy się gdzieś w środku tej stawki. Cały czas musimy zdobywać doświadczenie – podkreśla Chmura.

Młodzi rolkarze nie mają ani chwili na odpoczynek. – W niedzielę na torze Stegny odbędą się kolejne zawody. 17-18 czerwca we Wrocławiu czeka nas rywalizacja w ulicznych mistrzostwach Polski. Szykujemy się również do sierpniowych zmagań w Cadet Challenge w Belgii. To najważniejsze zawody sezonu – podaje trener Sparty.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.