Grodziscy kolarze torowi z medalami

Kolarstwo

21 i 22 na torze kolarskim BGŻ Arena w Pruszkowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie torowym oraz Otwarte Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza. W obu tych zawodach bardzo dobrze spisali się zawodnicy grodziskiego klubu kolarskiego OPTY Mazowsze.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, grodziska drużyna w składzie: Marcin Jodłowski, Jan Kwiatkowski, Jakub Wangin i Karol Matuszczak zdobyła złoty medal, pokonując drużyny Sante BSA Tour i MRS Mrągowo. W indywidualnej konkurencji – 2000 m na dochodzenie Marcin Jodłowski zdobył srebro, a jego klubowy kolega Jakub Wangin -brąz. Karol Matuszczak był czwarty, a Jan Kwiatkowski ósmy. W wyścigu punktowym, w którym doszło do kraksy, Jakub Wangin wywalczył trzecie miejsce.

W niedzielę na pruszkowski welodromie odbyły się z kolei Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza. I tu także grodziscy kolarze odnotowali sukcesy młodych zawodników OPTY. W wyścigu scratch Marcin Jodłowski wywalczył srebro, Jakub Wangin brąz, wyprzedził ich tylko utalentowany zawodnik BDC Nowy Dwór Maz. Mateusz Pomaski. W Wyścigu punktowym zdecydowanie zwycięży Wangin przed Adamem Noceniem z BSA i Pomaskim, wyścig eliminacyjny wygrał ponownie Pomaski przed grodziszczanami Janem Kwiatkowskim, Marcinem Jodłowskim i  ponownie Wanginem.

W klasyfikacji łącznej drugie miejsce zajął Wangin, a trzecie Jodłowski, wyprzedził ich tylko Pomaski.