Grek wzmocni Bogorię

Tenis Stołowy

W przyszłym sezonie w barwach Bogorii Grodzisk Mazowiecki zaprezentuje się czołowy tenisista stołowy Europy. Kontrakt z zespołem wicemistrza Polski podpisał Panagiotis Gionis.

Grek to doświadczony i utytułowany zawodnik. Trzykrotnie występował na igrzyskach olimpijskich. Gionis może pochwalić się brązowym medalem w grze pojedynczej, który wywalczył podczas mistrzostw Europy 2013. Z kolei w zmaganiach drużynowych Grek sięgnął po srebro. Wygrywał również Pro Toury w Belgii, Luksemburgu i Bułgarii.

Do Bogorii Gionis przeniesie się z Borussii Dusseldorf. W barwach niemieckiej drużyny w ubiegłym sezonie sięgnął po mistrzostwo i Puchar Niemiec. Wystąpił również w finale Ligi Mistrzów.

Bogoria miała okazję z bliska przyjrzeć się greckiemu tenisiście podczas tegorocznych zmagań Ligi Mistrzów. Grodziszczanie w grupie spotkali się z Borussią Dusseldorf. Na własnym terenie Bogoria uległa Niemcon 2:3. Gionis pokonał Jakuba Kosowskiego, jednak okazał się słabszy od Daniela Góraka.

Gionis ma okazać się wzmocnieniem grodziskiej ekipy. Grek występował w czołowej drużynie Europy, gdzie niejednokrotnie udowadniał swoją wartość. Jako ciekawostkę należy dodać, że nowy nabytek Bogorii z wykształcenia jest dentystą.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.