Grand Prix Polski w Pruszkowie

Pruszków

Lipiec to czas wielkich imprez kolarskich. Pierwsza z nich wystartuje już 1 lipca w Pruszkowie. Na torze BGŻ Arena kolarze będą pędzić po triumf w Grand Prix Polski.

Zmagania na pruszkowskim welodromie wprowadzą miłośników kolarstwa w pełen emocji miesiąc. Po Grand Prix Polski, które odbędzie się w dniach 1-3 lipca, szykują się mordercze zmagania na francuskich drogach. Już 2 lipca wystartuje 103. edycja Tour de France. Z kolei w dniach 12-18 lipca odbędzie się 73. Tour de Pologne. Miesiąc później ruszy Vuelta a Espana.

Już można zacierać ręce i czekać na wielkie emocje. Ich początek w Pruszkowie. Grand Prix Polski zapowiada się niezwykle ekscytująco, a w stawce zaprezentuje się wielu wybitnych zawodników. Co ważne, Grand Prix Polski to impreza najwyższej rangi w klasyfikacji Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Na starcie pojawi się 144 kolarzy z 23 państw. W tym gronie nie zabraknie największych i najjaśniej świecących gwiazd. Pruszkowski welodrom będzie gościł czołową zawodniczkę kolarstwa torowego Laurę Rebeccę Trott z Wielkiej Brytanii, która zdobywała medale na igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata. Start zapowiedziała fenomenalna Rebecca James, czyli zdobywczyni aż czterech medali na mistrzostwach świata w Mińsku w 2013 roku. W Pruszkowie wystąpi Theo Bos, który jest mocny w zmaganiach torowych, a także szosowych. 

Grand Prix w Pruszkowie będzie niezwykle istotne dla Polaków. Trwa walka o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Sukces w Grand Prix niejednemu zawodnikowi może otworzyć furtkę do Brazylii. W Pruszkowie zaprezentuje się Damian Zieliński, czyli mistrz Europy i czwarty zawodnik mistrzostw świata w Londynie. O dobry wynik powalczą m.in. Kamil Kuczyński, Grzegorz Drejgier, Rafał Sarnacki i Maciej Bielecki.

Rywalizacja na pruszkowskim welodromie odbędzie się w trzech kategoriach: elita, U23 i junior. Zawodnicy wystąpią w konkurencjach: sprint drużynowy, wyścig drużynowy na dochodzenie, sprint indywidualny, keirin, omnium, wyścig punktowy oraz scratch.

Emocje kolarskie wystartują już w piątek, 1 lipca, o godz. 10.00. Na początek wyścig drużynowy na dochodzenie na 3 km juniorek. W sobotę na torze można spędzić praktycznie cały dzień. Kolarze będą rywalizować o awans do finałów od 9.00 do 21.30. 3 lipca decydujące zmagania. Wstęp wolny.

Warto podkreślić, że 1 lipca na pruszkowskim welodromie odbędzie się arcyciekawe wydarzenie. Chodzi o próbę pobicia rekordu Guinessa w godzinnej jeździe na tylnym kole. O 20.40 wszyscy będą mocno ściskać kciuki, aby udało się ustawić lepszy wynik.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.