Gracze Bogorii w czołówce

Tenis Stołowy

Nowy sezon Wschodzący Białystok Superligi zapowiada się niezwykle ciekawie. W Polsce zaprezentują się czołowi tenisiści stołowi świata.

Poziom polskiej ligi stopniowo wzrasta. Duża w tym zasługa Bogorii Grodzisk Mazowiecki, która regularnie gra w Lidze Mistrzów oraz dokonuje coraz to ciekawszych transferów. W nowym sezonie barw zespołu wicemistrza Polski będzie bronił Jung Youngsik.

 

Reprezentant Korei Południowej jest drugim najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Wschodzący Białystok Superligi. W światowym rankingu gracz Bogorii zajmuje 16. miejsce. Wyżej notowany jest tylko Tang Peng z Dekorglassu Działdowo, który jest 14.

 

Bogoria w nowym sezonie będzie walczyła o odzyskanie tytułu mistrzowskiego. W ligowej „10” najwyższej sklasyfikowanych zawodników na świecie jest również Daniel Górak (63. miejsce). Zespół z Grodziska to zaprawiona w bojach drużyna, która ma doświadczenie zdobyte na europejskiej arenie i będzie chciała je wykorzystać w rodzimych rozgrywkach. Ten sezon będzie ogromnym wyzwaniem. W mocne strzelby uzbrojony jest Dekorglass Działdowo. Barw klubu z Warmii i Mazur będzie broniło trzech zawodników, którzy zajmują miejsca w pierwszej „20” światowego rankingu. Tang Peng i Wong Chun Ting z Hongkongu oraz Maharu Yoshimura gwarantują potężną siłę rażenia.

 

Bogoria będzie musiała dzielić swoją uwagę między rozgrywkami ligowymi, a bataliami w Lidze Mistrzów. Wszyscy wierzą, że Jung Youngsik stanie się gwiazdą tenisa stołowego w Polsce i poprowadzi Bogorię do mistrzostwa. Sezon 2015/2016 wystartuje już 8 września. W pierwszym spotkaniu rywalem Bogorii będzie LKS Odra Głoska Metraco SA Miękinia.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.