Gracz Bogorii w światowej czołówce

Tenis Stołowy

Nowy nabytek wicemistrza Polski w tenisie stołowym Jung Youngsik może okazać się cennym wzmocnieniem ekipy z Grodziska. Koreańczyk został sklasyfikowany na 16. miejscu w światowym rankingu.

Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego przedstawiła sierpniowe zestawienie, w którym Jung zajmuje najwyższą lokatę w swojej karierze. 23-latek awansował o pięć miejsc – z 21. pozycji na 16.  W swoim ostatnim występie w China Open Jung dotarł do 1/8 finału, gdzie przegrał z Timo Bollem. Mimo to akcje Koreańczyka nadal stoją wysoko. W lipcu triumfował w grze pojedynczej i w deblu w turnieju Korea Open. 

Jung Youngsik jest najwyżej sklasyfikowanym graczem spośród zawodników Bogorii. 23-latek może w tym sezonie decydować o obliczu grodziskiej drużyny i być jej liderem w walce o mistrzostwo Polski oraz w rozgrywkach Ligi Mistrzów.  

Daniel Górak w najnowszym zestawieniu zajmuje 63. miejsce, z kolei Paweł Fertikowski jest na 163. lokacie. Oh Sang Eun oraz Jakub Kosowski nie zostali sklasyfikowani.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.