Górak postraszył mistrza

Tenis Stołowy

Daniel Górak po porażce w 1/8 finału z pięciokrotnym mistrzem Europy Timo Bollem 2:4 odpadł z turnieju gry pojedynczej zawodów w duńskim Herning. Po czterech setach na tablicy wyników było 2:2.

Polak znakomicie rozpoczął pojedynek. Mimo straty 1-5, zdołał zwyciężyć 11-8. W drugim secie przy wyniku 9-9 po dwa „oczka” z rzędu sięgnął Boll. Niemiec pewnie triumfował w trzeciej partii 11-5, lecz w czwartej do remisu 2:2 doprowadził gracz Dartomu Bogorii (11-9). Niestety w dwóch ostatnich setach grę kontrolował już były lider światowego rankingu, który w piątej grze wygrał 11-1, a w szóstej, mimo stanu 2-4, zwyciężył 11-6.

W 1/32 finału Górak pokonał Francuza Emmanuela Lebessona 4:3 oraz w 1/16 finału reprezentanta Austrii Chen Weixinga 4:2. Wraz z Robertem Florasem dotarł również do 1/8 finału gry podwójnej.

Daniel Górak docierając do najlepszej „16” ME w Herning, powtórzył swoje najlepsze osiągnięcie w karierze w tej imprezie. W 2009 roku w niemieckim Stuttgarcie na jego drodze do ćwierćfinału stanął reprezentant gospodarzy Christian Suess.