Górak walczy o igrzyska

Tenis Stołowy

Bilet do Rio de Janeiro jest w cenie. Zwłaszcza dla sportowców, których marzeniem jest występ na Igrzyskach Olimpijskich. O przepustkę do Rio walczy zawodnik Bogorii Grodzisk Mazowiecki Daniel Górak.

Popularny „Góra” przeszedł już pierwszy etap rywalizacji w szwedzkim Halmstadzie i awansował do turnieju pucharowego. Choć początek wcale nie był kolorowy w wykonaniu reprezentanta Polski. Zawodnik Bogorii spotkał się z Peto Zsoltem, który w światowym rankingu jest sklasyfikowany o 81 miejsc niżej od tenisisty z Grodziska. Serb nie przestraszył się wyżej notowanego rywala. Mecz był niezwykle zacięty. Górak był o krok od zwycięstwa, gdyż prowadził 3:2 w setach, jednak Zsolt odrobił straty i w decydującej partii wygrał 12:10.

Górak znalazł się w trudnym położeniu, jednak doskonale sobie poradził. W spotkaniu z Alfredasem Udrą zawodnik z Grodziska zagrał pewnie i skutecznie. Litwin musiał pogodzić się z porażką 0:4.

Ostatecznie gracz Bogorii w grupie zajął drugie miejsce, co było możliwe dzięki wygranej z Zoranem Primoracem. Górak zdominował rywala i nie pozwolił mu na zbyt wiele. Chorwat zdobył w całym spotkaniu zaledwie 18 punktów. Górak wygrał 4:0.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.