Górak pożegnał się z igrzyskami

Tenis Stołowy

Przygoda zawodnika Bogorii Grodzisk Mazowiecki w Igrzyskach Europejskich w Baku dobiegła końca. Najpierw odpadł z turnieju w rywalizacji drużynowej, a następnie w singlu.

Reprezentacja Polski udział w Igrzyskach Europejskich zakończyła na ćwierćfinale. Zbyt silni dla biało-czerwonych okazali się utytułowani Portugalczycy. Daniel Górak razem z Jakubem Dyjasem wystąpił w spotkaniu z parą Apolonia/Gerlado, które Polacy przegrali 2:3.

W turnieju singlistów w pierwszym meczu zawodnik Bogorii Grodzisk Mazowiecki trafił na Benedeka Olaha. Fin stawił opór Górakowi, który musiał włożyć wiele wysiłku w ten pojedynek. Olah walczył do samego końca, a w piątej partii gra toczyła się na przewagi. Górak zwyciężył i czekał na spotkanie w 1/16 finału. Polak stanął przed trudnym wyzwaniem, gdyż trafił na turniejowy numer 12 – Austriaka Stefana Fegerla.

Górak nie przestraszył swojego rywala i rozpoczął spotkanie od zwycięstwa w pierwszym secie – 11:8. W drugiej odsłonie odpowiedział Fegerl, który z czasem znalazł się w kłopotach. Górak grał zacięcie, nie odpuszczał żadnej piłki i wyszedł na prowadzenie 3:1. Wydawało się, że niespodzianka jest coraz bardziej realna, jednak w tym momencie Austriak wrzucił drugi, a nawet trzeci bieg. W piątym secie Fegerl rozbił Góraka do 4. Polak wykazywał wolę walki, jednak rywal był lepiej dysponowany i zachował więcej sił. Austriak dokończył dzieła w siódmym secie, gdzie zupełnie rozbił zawodnika z Grodziska do 3. Górak ambitnie walczył, jednak poległ w starciu z wyżej notowanym Fegerlem 3:4.