Górak nieco niżej

Tenis Stołowy

Po mistrzostwach świata w tenisie stołowym w chińskim Suzhou doszło do niewielkich przesunięć w światowym rankingu. Zawodnicy Bogorii Grodzisk Mazowiecki nie zanotowali poważniejszych zmian.

Nadal najwyżej w rankingu z polskich tenisistów jest Daniel Górak. Zawodnik Bogorii szybko pożegnał się z turniejem. W 1/32 finału znalazł pogromcę w osobie Kim Min Seoka, który nie dał mu żadnych szans. Polakowi podczas czempionatu w Chinach udało się wygrać tylko jedno spotkanie. W 1/64 finału wyeliminował Michaela Taubera. Górak nie odniósł sukcesu w grze indywidualnej, ale nie ma to przełożenia na jego miejsce w światowym rankingu. Tenisista z Grodziska nadal jest najwyżej klasyfikowanym polskim zawodnikiem, jednak w porównaniu z poprzednim notowaniem zmienił swoją pozycję. Obecnie Górak zajmuje 60. miejsce, przed mistrzostwami był 59.

 

Paweł Fertikowski w Suzhou w grze pojedynczej nie odniósł sukcesu i szybko pożegnał się z imprezą. Jednak w mikście, wraz z Katarzyną Grzybowską, awansował aż do ćwierćfinału. Pozycja Fertikowskiego w światowym rankingu uległa nieznacznej zmianie na plus. Zawodnik Bogorii zajmuje obecnie 162. miejsce, w poprzednim notowaniu był na 163. pozycji.

 

Robert Floras nie pojechał na mistrzostwa świata do Suzhou i zanotował spadek o trzy pozycje w rankingu. 22-letni zawodnik Bogorii obecnie zajmuje 151. pozycję. Liderem pozostaje nadal Ma Long, który dodatkowo ma powody do radości w związku z wywalczeniem tytułu mistrza świata.  

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.