Górak jedzie na igrzyska

Tenis Stołowy

Zawodnik Bogorii Grodzisk Mazowiecki po raz pierwszy wystąpi w Igrzyskach Olimpijskich. W Rio de Janeiro zagra w drużynie razem z Wang Zeng Yi i Jakubem Dyjasem.

Cierpliwie czekaliśmy na rankingu ITTF, choć przypuszczaliśmy, że po dobrym występie na drużynowych mistrzostwach świata start w Rio de Janeiro jest wielce prawdopodobny. Awans stał się faktem. W najnowszym zestawieniu biało-czerwoni zajmują 10. miejsce. Zatem Polska spełniła dwa podstawowe warunki: znalazła się w czołowej dwunastce rankingu oraz dwóch naszych kadrowiczów wystąpi w turnieju singlowym.

W drużynie zobaczymy Daniela Góraka. Tenisista Bogorii Grodzisk Mazowiecki walnie przyczynił się do 9. miejsca naszej kadry na mistrzostwach świata. W turnieju eliminacyjnym w Halmstad nie uzyskał jednak awansu na igrzyska w starcie indywidualnym. 

W najnowszym rankingu IITF Górak zajmuje 57. lokatę.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.