Górak gorszy od Fertikowskiego

Tenis Stołowy

Tenisiści Bogorii Grodzisk Mazowiecki znaleźli się w pierwszej „10” ogólnopolskiego rankingu seniorów za sezon 2014/2015. Paweł Fertikowski uplasował się wyżej niż Daniel Górak.

Najwyższą lokatę z graczy Bogorii zajął Jakub Kosowski, który w poprzednim sezonie występował w barwach Polonii Bytom. W rankingu seniorów nowy nabytek wicemistrza Polski uplasował się na drugim miejscu. Kosowskiego wyprzedził jedynie Jakub Dyjas. Tenisista Bogorii zdobył 825 punktów, o 65 mniej niż triumfator.

 

Trójka z Grodziska Mazowieckiego złączyła siły. Paweł Fertikowski w rankingu jest siódmy, Daniel Górak ósmy, a Robert Floras uplasował się na dziewiątej pozycji. Graczy Bogorii dzieliła niewielka różnica punktowa. Fertikowski wyprzedził Góraka zaledwie o 6,5 punktu, a na jego dorobek (735 pkt) w głównej mierze złożył się awans do ćwierćfinału indywidualnych mistrzostw Polski w Wałbrzychu, za co tenisista otrzymał 300 punktów. Ósme miejsce Góraka jest pokłosiem jego absencji w II i III Grand Prix Polski. Zawodnik Bogorii zgarnął 400 punktów za wywalczenie tytułu mistrza kraju, co w ogólnym rachunku dało mu 728,5 pkt w rankingu seniorów. Robert Floras zebrał 713 punktów.

 

W przyszłym sezonie w Bogorii nadal występować będą Daniel Górak i Paweł Fertikowski. Robert Floras zagra w PKS Kolping Frac Jarosław.  

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.