Górak dotarł do ćwierćfinału

Tenis Stołowy

Daniel Górak dotarł do ćwierćfinału gry podwójnej w zmaganiach Pro Tour Warsaw Polish Open. W rywalizacji indywidualnej odpadł już w drugiej rundzie. Z kolei Jakub Kosowski nie awansował do turnieju głównego.

Na początek w grze singlowej Górak trafił na Cana Akkuzu. Zawodnik Bogorii Grodzisk Mazowiecki dobrze otworzył spotkanie i wygrał premierową partię do 4. Kolejne dwa sety dla Francuza, jednak doświadczony Polak szybko sprowadził rywala na ziemię. Gracz Bogorii wygrał 4:2 i w kolejnym starciu spotkał się z Maharu Yoshimurą. W starciu z Japończykiem Górak ambitnie walczył, jednak nie znalazł sposobu na 21. rakietę światowego rankingu.

Z kolei w grze podwójnej zawodnik z Grodziska wystąpił w parze z Wang Zeng Yi. Polska para stoczyła zacięty bój z duetem Tristan Flore/Alexandre Cassin. Francuzi wysoko zawiesili poprzeczkę. W ostatnim secie Górak i Wang wygrali 14:12. Ćwierćfinałowa potyczka to spotkanie znajomych z Grodziska. Górak i Wang Zeng Yi trafili na Lee Sangu i Jung Youngsika, który broni barw Bogorii. Polski debel wygrał pierwszą partię – 13:11, jednak później dominowali rywale. 

Jakub Kosowski musiał walczyć o wejście do turnieju głównego. Zawodnik Bogorii wygrał z Sajadem Hosseinim, a w kolejnej potyczce uległ Frane Kojiciowi, co przekreśliło jego szanse na awans.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.