Gorąco w czwartej lidze

Piłka Nożna

Piłkarska runda wiosenna w niskich ligach startuje w nadchodzący weekend. Emocji na lokalnych boiskach zapewne nie zabraknie. Przypominamy jak prezentują się tabele IV ligi.

Ciekawa sytuacja w północnej grupie mazowieckiej. Dorobek punktowy ośmiu zespołów z początku tabeli jest bardzo wyrównany. Lider MKS Przasnysz ma 36 pkt., a ósma Bzura Chodaków po rundzie jesiennej ma 28 oczek. Na wysokim trzecim miejscu znajduje się Ożarowianka Ożarów Mazowiecki, która po 16 kolejkach do lidera traci zaledwie dwa punkty. Zapowiada się zatem niezwykle ciekawa i jednocześnie emocjonująca runda.

Przy odrobinie szczęścia piłkarze z Ożarowa po weekendowym spotkaniu będą mogli zasiąść na fotelu lidera. Ożarowianka zmierzy się bowiem z drużyną Mazur Gostynin. Rywale znajdują się obecnie na 16 pozycji. Jesienią triumf odnieśli zawodnicy Ożarowianki wygrywając 2:0. Kibice liczą na to, że i tym razem to piłkarze z Ożarowa będą górą. Wspomnianą „odrobiną szczęścia” byłyby porażki dwóch drużyn z czoła tabeli. Drugi Huragan Wołomin musiałby ulec lub zremisować z Ostrovią Ostrów Mazowiecki (7 pozycja w tabeli), a lider MKS Przasnysz przegrać z Wisłą II Płock (6 pozycja w tabeli). Patrząc na wyniki z rundy wiosennej taki scenariusz jest mało prawdopodobny. Oba spotkania zakończyły się wynikiem 3:0. Zwyciężyli MKS Przasnysz i Huragan Wołomin.

W grupie południowej reprezentantów z naszego regionu jest znacznie więcej. Jak zakończyli rundę  jesienną? Mszczonowianka Mszczonów z 36 punktami znalazła się na trzecim miejscu, Błonianka Błonie (24 pkt) uplasowała się na 8 pozycji. Znicz II Pruszków uzbierał 23 oczka, co daje mu 10 miejsce. KS Raszyn znalazł się na 11 pozycji, tuż przed UKS Łady. Oba zespoły mają po 19 punktów. W ogonie tabeli, na 16 miejscu z 13 punktami znajdziemy Żyrardowiankę Żyrardów.

Na otwarcie wiosennej rundy przed sporym wyzwaniem staną piłkarze Znicza II Pruszków, którzy na wyjeździe zmierzą się z liderem KS Konstancin. Jesienią lepszy okazał się Konstancin (2:1). Równie trudne zadanie stanie przed zawodnikami KS Raszyn. Tu szykuje się starcie z drugą w tabeli Victorią Sulejówek. Jesienny bilans to tego spotkania to 3:1 dla Sulejówka.

Mszczonowianka Mszczonów o punkty będzie walczyć z sąsiadem z tabeli. Mazur Karczew (4 pozycja) łatwym przeciwnikiem nie jest. Na początku sezonu to właśnie drużyna z Karczewa świętowała wysokie zwycięstwo nad Mszczonowem (3:0). Spacerkiem raczej nie będzie spotkanie Błonianki Błonie i Olimpii Warszawa (13 pozycja). Błonianka jesienią okazała się słabsza od Olimpii przegrywając 0:3.

UKS Łady w najbliższy weekend zmierzy się z Hutnikiem Warszawa. Jesienią Łady cieszyły się z trzech punktów. UKS zdobył je walkowerem. Trudny mecz czeka również Żyrardowiankę, która podejmie piątą w tabeli drużynę Orzeł Wierzbica. Jesienny mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.