Goniły, ale nie dogoniły

Ósma porażka w sezonie Panattoni Europe Lider Pruszków. Zespół Jacka Rybczyńskiego przegrał 47:57 z AZS Uniwersytet Gdański.

Pierwsze minuty zwiastowały, że gospodynie będą miały łatwą przeprawę. Po rzucie Szyller było 11:2. Sytuacja szybko uległa zmianie, AZS zdobył dziesięć punktów z rzędu i dyktował warunki gry. Przyjezdne wypracowały sobie bezpieczną przewagę – 20:13. Druga odsłona zaczęła się niemrawo, jednak z czasem do głosu doszedł AZS. Na półmetku przyjezdne prowadziły 18 punktami!

W trzeciej kwarcie Liderki ruszyły do odrabiania strat, jednak rywalki nie pozwoliły im na zbyt wiele. Karolina Formella była nie do zatrzymania, która miała 75 proc. skuteczności za dwa. Gospodynie chciały, ale nie dały rady odrobić strat.

Ekipa z Pruszkowa poniosła drugą porażkę z rzędu.

Najwięcej punktów dla Lidera zdobyła Katarzyna Szyller – 12.

Panattoni Europe Lider Pruszków – AZS Uniwersytet Gdański 47:57 (13:20, 6:17, 13:10, 15:10)