GLKS udanie wystartował

Tenis Stołowy

Trzy kolejki ekstraklasy kobiet w tenisie stołowym już za nami. GLKS Wanzl Scania Nadarzyn zajmuje pozycję wicelidera rozgrywek.

Do tej pory nadarzynianki rozegrały tylko jedno spotkanie u siebie. Na własnym terenie GLKS nie pozostawił złudzeń KGHM-ZANAM DWSPiT Polkowice i wygrał 3:0. Tylko Paulina Krzysiek straciła seta w rywalizacji z Magdaleną Sikorską. Zhao Xue i Klaudia Kusińska triumfowały pewnie po 3:0.

Na inaugurację rozgrywek GLKS udał się do Krakowa. Zespół KS Bronowianka dobrze rozpoczął spotkanie, gdyż Zhao Xia pokonała Paulinę Krzysiek. Stan rywalizacji wyrównała Kusińska, która straciła seta w starciu z Martą Smętek. Zacięty bój stoczyła Aleksandra Dąbrowska, która zwycięsko wyszła ze starcia z Aleksandrą Falarz. Triumf ekipy z Nadarzyna przypieczętowała Kusińska, która 3:0 rozbiła Zhao Xię.

Wyjazd do Lidzbarka Warmińskiego w 3. kolejce był wyzwaniem dla zawodniczek z Nadarzyna. Polmlek Zamer wysoko zawiesił poprzeczkę. Pierwszą porażkę w sezonie zanotowała Kusińska, która poległa w rywalizacji Hanną Haponovą. Stan meczu wyrównała Zhao Xue i to dwukrotnie. Paulina Krzysiek w pojedynku z Aliną Arlouskayą okazała się bezradna i choć wygrała jednego seta to w ostatniej partii przegrała do 2. Xue rozprawiła się z Haponovą, a rozdrażniona Kusińska nie dała szans Monice Pietkiewicz. Kolejne zwycięstwo ekipy z Nadarzyna stało się faktem.

GLKS po trzech kolejkach ma na swoim koncie sześć punktów i jest wiceliderem rozgrywek.