GLKS poza podium

Tenis Stołowy

Jedna z najbardziej utytułowanych drużyn kobiecego tenisa stołowego w Polsce poza podium rozgrywek o mistrzostwo Polsce. GLKS Scania Nadarzyn zajął 5. miejsce w Ekstralidze.

Zespół z Nadarzyna wygrał 12 z 18 punktów, co w sumie dało 24 punkty. Początek sezonu w wykonaniu GLKS-u była znakomity. Nadarzynianki rozpoczęły rozgrywki od wygranej z Bronowianką Kraków 3:0, w następnej kolejce przegrały 1:3 z Bebetto AZS AJD Częstochowa 1:3, a później triumfowały w pięciu spotkaniach z rzędu.

Końcówka sezonu nie była najlepsza w wykonaniu GLKS-u. Fakt, że Nadarzyn grał z czołówką Ekstraligi i przegrał z SKTS Sochaczew i KTS Siarką-Zot Tarnobrzeg, ale sytuacja w walce o mistrzostwo kraju skomplikowała się. Na zakończenie rundy zasadniczej zawodniczki osłodziły kibicom niepowodzenia wygraną z Chrobrym Międzyzdroje 3:0.

Co prawda GLKS zdobył tyle samo punktów, co ekipy z Częstochowy i Wrocławia, ale nie awansował do fazy play-off i musiał obejść się smakiem. Nadarzyn zakończył rozgrywki 2016/17 bez medalu.

Po raz 26 mistrzem Polski została Siarka-Zot Tarnobrzeg, która w finale uporała się z Bebbeto AZS AJD Częstochowa.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.