GLKS nie myśli o awansie

Piłka Nożna

Choć sezon jeszcze trwa to piłkarze z Nadarzyna praktycznie mogą spać spokojnie. Spadek z piłkarskiej A-klasy im nie grozi, awans niestety też.

Z matematycznego punktu widzenia wszystko jest możliwe. Do końca rozgrywek pozostało osiem kolejek, czyli maksymalnie można zdobyć 24 punkty. Obecnie GLKS zajmuje 6. pozycję w tabeli z dorobkiem 35 punktów. Lider SEMP Ursynów ma aż o 22 punkty więcej, więc trudno podejrzewać, aby piłkarze z Nadarzyna zdołali przebić się na pierwsze miejsce. Ostatnie w tabeli Okęcie II Warszawa wywalczyło zaledwie 4 punkty. A więc GLKS może spać spokojnie.

Piłkarze z naszego regionu są „w gazie”, gdyż wygrali trzy ostatnie spotkania. Zdobyli dziewięć „oczek” i są bezpieczni, a w następnej kolejce jadą do najsłabszego w lidze Okęcia II, więc zapewne dopiszą do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Zwłaszcza, że jesienią GLKS pokonał najbliższego rywala 5:2. Ekipa z Nadarzyna zapewne przedłuży świetną serię zwycięstw. GLKS wrócił na właściwe tory po porażce z Piastem Piastów.

Nadarzyn już nie myśli o awansie, ale zawodnicy z Alei Tysiąclecia muszą walczyć do końca, gdyż sukces mają na wyciągnięcie ręki. Piast zajmuje 3. pozycję w tabeli z dorobkiem 48 punktów i do lidera traci 9 „oczek”. Dużo i niedużo. Rywalizacja w A klasie ma swoje prawa. Wszystko jest możliwe. Zwłaszcza, że do końca sezonu pozostało jeszcze osiem kolejek. W najbliższym spotkaniu Piast podejmie UKS Siekierki, czyli zespół zajmujący 10. miejsce w tabeli.

W A-klasie występuje także kolejna drużyna z naszego regionu, czyli KS II Raszyn. Pierwsza drużyna rywalizuje w IV lidze, a rezerwy przyzwoicie poczynają sobie w niższej klasie rozgrywkowej. KS II Raszyn zajmuje 7. pozycję, do tej pory wywalczył 32. punkty. W najbliższym spotkaniu ekipa ze Sportowej będzie rywalizowała z AMT Nowa Wieś. Będą to zatem lokalne derby w A-klasie. AMT traci do Raszyna tylko punkt, więc emocje gwarantowane. W spotkaniach z udziałem drużyny z Nowej Wsi można być niemal pewnym, że nie padnie remis. AMT to ekipa bezkompromisowa. Wygrywa bądź przegrywa, a w tym sezonie zanotowała tylko jeden remis. Ostatnimi czasy zespół AMT gra w kratkę, jednak w ostatniej kolejce wysoko, bo aż 5:1, zwyciężył Okęcie II Warszawa.

 

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.