GKS w drodze do Pruszkowa

Piłka Nożna

Znicz chce wyprowadzić kolejny cios i zgarnąć trzy punkty. Do Pruszkowa przyjedzie zespół GKS-u Tychy, który zajmuje 6. miejsce w tabeli II ligi.

Podopieczni Dariusza Banasika miejsce na podium mają na wyciągnięcie ręki. Do trzeciego w tabeli, Rakowa Częstochowa, tracą zaledwie punkt. Znicz jest w gazie. Mimo porażki na początku rundy ze Stalą Mielec zespół podniósł się i zanotował dwa zwycięstwa. W ostatnim meczu rozbił na wyjeździe Olimpię Zambrów 4:0.

Z kolei GKS Tychy na wiosnę jeszcze nie przegrał. Podopieczni Kamila Kieresia pokonali 1:0 Polonię Bytom i zanotowali dwa remisy. Tyszanie na wyjazdach grają w kratkę, jednak są groźnym rywalem. W GKS-ie występują doświadczeni zawodnicy, którzy na swoim koncie mają wiele spotkań w ekstraklasie. Seweryn Gancarczyk grał w reprezentacji, z kolei w barwach Lecha Poznań sięgnął po mistrzostwo Polski. W GKS-ie występują również znani z ekstraklasowych boisk Mariusz Zganiacz, Marcin Wodecki, Marcin Radzewicz i Tomasz Górkiewicz. 

Najlepszym strzelcem zespołu z Tych jest Łukasz Grzeszczyk, który w latach 2007-2008 bronił barw Znicza. W tym sezonie 28-letni pomocnik zdobył już 11 bramek na drugoligowych boiskach i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców. Obrona Znicza musi się mieć na baczności i kurczowo pilnować Grzeszczyka. 

Jesienią w spotkaniu tych drużyn padł remis 1:1. Bramki zdobywali Maksymilian Banaszewski i Marcin Radzewicz. Jaki wyniki padnie w Pruszkowie? O tym przekonamy się już w czwartek 24 marca. Początek spotkania o 18.30.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.