Giorgi za mocna dla Igi

Tenis

Iga Świątek odpadła z turnieju Australian Open. Jej rywalka Camila Giorgi okazała się zbyt mocna dla debiutującej w wielkim szlemie Polski.

Od początku wiadomo było, że potyczka z doświadczoną Włoszką nie będzie dla Igi łatwa. Giorgi ma za sobą udany sezon 2018 i jest w dobrej formie. Było to widać na korcie. Iga w całym spotkaniu zwyciężyła jedynie w dwóch gemach.

Dla Igi początek spotkania był dobry. W trzecim gemie przełamała rywalkę na 2:1. W piątym gemie niewiele zabrakło, by i te partię zapisała na plus. Przy stanie 40-40 Giorgi popisała się asem serwisowym i wygrała gema. Pierwszego seta Iga przegrała 2:6.

Kolejna odsłona spotkania dla Polki okazała się jeszcze trudniejsza. Mimo zaciekłej walki w drugim secie Idze nie udało się wygrać ani jednego gema. Choć w niektórych momentach zabrakło jej jedynie jednej piłki, by to osiągnąć. Drugi set Iga przegrała 0:6. Warto tu jednak podkreślić, że Świątek nawet przy bardzo niekorzystnym wyniku (5:0) walczyła do końca o każdą piłkę.

Iga Świątek – Camila Giorgi 2:6, 0:6

Warto podkreślić, że to nie koniec tenisowych zmagań Igi w turnieju Australian Open. Zobaczymy ją jeszcze na korcie w parze z Łukaszem Kubotem w mikście.