Francuzi bezlitośni dla Bogorii

Tenis Stołowy

Bogoria Grodzisk Mazowiecki przegrała ze Stella Sport Romagne 0:3 w pierwszym spotkaniu ćwierćfinału tenisowego Pucharu ETTU. Rewanż 10 lutego.

Dużym osłabieniem dla Bogorii był brak Gao Ninga. Takich problemów nie mieli Francuzi, którzy do starcia z grodziską drużyną przystąpili w najmocniejszym zestawieniu.

Młody Artur Michalczyk nie miał szans w starciu z Wei Shihao. Gracz Bogorii tylko w drugim secie nawiązał walkę z rywalem. Panagiotis Gionis urwał seta Chen Tianyanowi, ale na więcej nie było go stać. Grek dobrze wszedł w mecz, ale później dominował zawodnik francuskiego zespołu. Adrian Crisan szybko uporał się z Danielem Górakiem.

Bogoria ma trudny orzech do zgryzienia. W rewanżu, który zostanie rozegrany 10 lutego o godz. 19.00 drużyna Tomasza Redzimskiego musi się wspiąć na wyżyny. Francuzi zrobili poważny krok w stronę awansu, ale trzeba pamiętać, że zawsze gra się do końca.

Stella Sport La Romagne – Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:0

Wei Shihao – Artur Michalczyk 3:0 (11:2,11:7,11:4)
Chen Tianyuan – Panagiotis Gionis 3:1 (7:11,11:7,11:9,11:4)
Adrian Crisan – Daniel Górak 3:0 (11:8,11:5,11:7)