Filip Orlicz pobił dwa rekordy Polski

Pływanie

Filip Orlicz z klubu UKS Kapry Armexim Pruszków ustanowił dwa rekordy Polski 11-latków podczas Międzynarodowych Mistrzostw Warszawy. Z dobrej strony pokazała się też Karolina Tomiałowicz zdobywając aż sześć medali.

Orlicz pobił rekordy na 50 m stylem dowolnym oraz na 100 m stylem dowolnym. Uzyskał wyniki odpowiednio: 28,81 i 1,02,81. Poprzednie rekordy należały do jego klubowego kolegi, ubiegłorocznego Olimpijczyka z Londynu Marcina Tarczyńskiego, ustanowione 12 lat temu.

Łącznie na Międzynarodowych Mistrzostwach Warszawy pruszkowscy pływacy zdobyli 17 medali. Zdobyli je: Filip Orlicz (trzy złote), Kamil Gontarczyk (brąz), Jakub Śliwka (srebro i brąz), Daria Kantorska (złoto i brąz), Julia Koluch (trzy srebrne), Karolina Tomiałowicz (trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy).

To nie jedyny start w ostatnich dniach pruszkowskich pływaków. – Praktycznie w ostatnim tygodniu startowaliśmy co trzy dni. W dniach 19–20 listopada w Raszynie odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości . Tutaj medale zdobywali Filip Orlicz (dwa złote) oraz Joanna Tańska (jeden brązowy) – mówi Łukasz Borkowski, prezes UKS Kapry Armexim Pruszków. – Natomiast 21 listopada w Ożarowie Mazowieckim odbyło się II Grand Prix o Puchar Burmistrza Ożarowa gdzie zdobyliśmy łącznie 28 medali (17 złotych, dziewięć srebrnych i dwa brązowe medale). Łącznie w ostatnich dwóch tygodniach zdobyliśmy 48 medali i poprawiliśmy dwa rekordy Polski – dodaje.

Pruszkowscy pływacy wystąpią w tym roku jeszcze w III rundzie Grand Prix o Puchar Burmistrza Ożarowa (7 grudnia) oraz Ogólnopolskich Zawodach „Od Młodzika Do Olimpijczyka” (21 i 22 grudnia). Natomiast od 13 do 23 grudnia juniorzy starsi oraz seniorzy będą przebywać na Zgrupowaniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.