Fertikowski: Gao Ning to jeszcze za wysoka półka

Region

Bardzo dobry występ w turnieju ITTF Pro Tour w Anglii zaliczył Paweł Fertikowski. Nasz zawodnik pokonał w nim wyżej notowanych rywali, w tym 48. na świecie utytułowanego Francuza Christophe'a Legout.

Zawodnik Bogorii już w kwalifikacjach do turnieju głównego gry pojedynczej (295. miejsce w światowym rankingu) pokonał 122. na świecie Kou Lei. „Zwycięstwo z reprezentantem Ukrainy dodało mi pewności siebie. Czułem się bardzo dobrze fizycznie i psychicznie. W meczu z Ukraińcem bardzo dobrze poprowadził mnie Wang Zeng Yi” – skomentował polski tenisista stołowy.

O sporą niespodziankę Paweł pokusił się już w turnieju głównym, w którym pokonał Christphe'a Legout z Francji (48. zawodnik listy światowej). Francuski pingpongista po tym meczu napisał na swoim blogu, że to porażka, która „bardzo go boli”. „Spotkanie z Chritophem Legout trwało grubo ponad godzinę i było bardzo zacięte. Prowadzenie zmieniało się bardzo często, a o wyniku decydowała końcówka. W siódmym secie przegrywałem już 3-7, a potem 8-10. Obroniłem jednak dwie piłki meczowe, po czym samemu udało mi się zakończyć pojedynek. Tym razem świetnie coachował mnie Daniel Górak, który doskonale zna Legout” – powiedział „Ferdek”.

W 1/16 finału młody grodziszczanin nie sprostał już jednak 20. w rankingu ITTF (Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego) Singapurczykowi Gao Ningowi, ale i tak w Anglii rozegrał znakomite zawody. „Zawodnik azjatycki gra już na o wiele wyższym poziomie niż Francuz. Oprócz pierwszego seta, w którym nie wykorzystałem kilku setboli, pozostałe partie zdecydowanie należały do Azjaty. Mimo to angielskie zawody mogę zaiczyć do bardzo udanych” – przyznał Paweł Fertikowski.

Nasz zawodnik w sobotę wrócił z angielskiego Sheffield, a już w niedzielę rywalizował w III Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym seniorów w Nadarzynie. „Bez większych problemów udało mi się wygrać ten turniej, nie tracąc nawet seta. Dzięki temu awansowałem do III Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego seniorów, który już w najbliższy weekend odbędzie się w Ciechanowie” – zrelacjonował Fertikowski.

Od wtorku Fertikowski, Wang Zeng Yi oraz Daniel Górak uczestniczyć będą w obozie polskiej i rosyjskiej kadry narodowej w Ostródzie. „Kilka najbliższych dni przepracujemy na zgrupowaniu w Ostródzie, na którym oprócz całej czołówki polskich zawodników, trenować będą Rosjanie, m.in. Igor Rubtsov, Alexander Shibaev, Mikhail Paykov i Kiril Skachkov. To bardzo dobra i wyrównana grupa treningowa” – zakończył 20-letni grodziszczanin.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.