Fatalna końcówka Znicza

Ostatnim akordem w sezonie 2014/2015 II ligi w wykonaniu piłkarzy z Pruszkowa był pojedynek z Kotwicą Kołobrzeg. Znicz grał u siebie i miał zwycięstwem zakończyć rozgrywki. Nie udało się.

Podopieczni Dariusza Banasika kończą sezon w fatalnym stylu. Znicz nie wygrał od ośmiu spotkań, w tym czasie zanotował zaledwie trzy remisy. Ekipa z Pruszkowa gubiła punkty na potęgę. Wydawało się, że w ostatnim spotkaniu z Kotwicą Kołobrzeg, która była w strefie spadkowej uda się osiągnąć pozytywny wynik.

Dla Znicza mecz nie miał żadnej wartości. Drużyna z Pruszkowa miała zapewniony ligowy byt, a awans już dawno stał się niemożliwy. Z kolei Kotwica wierzyła jeszcze w utrzymanie, co było widoczne od pierwszych minut spotkania. Przyjezdni odważnie ruszyli do przodu. Efektem ataków Kotwicy była szybko zdobyta bramka. Dawid Berg wpisał się na listę strzelców już w 4. minucie gry. Kotwica kontynuowała ataki, a Znicz dzięki dobrej postawie Oliwera Wienczatka nie stracił kolejnego gola. Od czasu do czasu pruszkowianom udało się przebić w okolice bramki rywali. W 28. minucie w groźnej sytuacji obok słupka uderzył Mateusz Muszyński. Na przerwę Znicz schodził z dwubramkową stratą po samobójczym trafieniu Andrzeja Niewulisa.

Na początku drugiej połowy gospodarze przebudzili się. Strzały Górskiego i Tomczyka okazały się niecelne. Znicz chciał, ale nie wychodziło. Skuteczna była Kotwica, która w 57. minucie prowadziła już 3:0. Przyjezdni jeszcze wierzyli w możliwość utrzymania, a Znicz dostał kolejny cios. Gospodarze zwiększyli swoją aktywność w ofensywie, gdzie brylował Górski. Napastnik Znicza starał się, ale efektu bramkowego nie było. Górski wpisał się na listę strzelców w 90. minucie po strzale z rzutu karnego.

Mimo wygranej Kotwica spadła z II ligi. Z kolei Znicz kończy sezon w fatalnym stylu. Drużyna prowadzona przez Dariusza Banasika przegrała 1:3 i zanotowała dziesiątą porażkę w rozgrywkach. Znicz, obok Zagłębia Sosnowiec, został królem remisów. Ekipa z Pruszkowa aż w trzynastu spotkaniach dzieliła się punktami z rywalami. Klub z ul. Bohaterów Warszawy kończy sezon na 9. miejscu w tabeli.

Znicz Pruszków – Kotwica Kołobrzeg 1:3 (0:2)

Górski 90′(k) – Berg 4′, Niewulis 37′(sam.), Kugiel 57′

Znicz: Oliwer Wienczatek – Kucharski, Jędrych, Niewulis, Pielak – Januszewski, Tomczyk (77’Dobosz), Zieliński (78’Nierobisz), Muszyński (62’Imiołek), Grudniewski (70′ Kopciński) – Górski

Kotwica: Skrzeszewski – Chruściński (90’Korczyński), Poznański (78’Bułka), Szutenberg, Rydzak, Bejuk (71’Ropiejko), Lisiowski, Biegański, Berg, Danilczyk, Kugiel (62’Sochań)