Fatalna druga kwarta przyczyną porażki

Zespół Marka Zapałowskiego poniósł porażkę w starciu z Jamalex Polonią 1912 Leszno. Znicz Basket Pruszków przegrał po raz dwunasty w sezonie.

Pruszkowscy koszykarze tydzień temu zaczęli serię meczów na własnym terenie. W hali przy ul. Bohaterów Warszawy rozegrają cztery kolejne mecze. Pierwsze spotkanie ułożyło się po myśli podopiecznych Zapałowskiego. W 18. kolejce Znicz Basket uporał się z Rosą Radom i triumfował 81:78. Koszykarze z Pruszkowa cieszyli się z siódmego zwycięstwa w sezonie i mieli nadzieję, że to początek dobrej passy na własnym terenie.

Szybko ich plany zweryfikowali przyjezdni z Leszna. Polonia załatwiła sprawę już w drugiej kwarcie. Dla Znicza Basket było to czarne dziesięć minut. Gospodarzom nie wychodziło praktycznie nic, zdobyli zaledwie trzy punkty (przy 19 rywali). W kolejnych odsłonach Znicz Basket gonił wynik, ale bez efektu i przegrał 56:67.

W spotkanie z Jamalex Polonią najwięcej punktów dla Znicza Basket zdobył Damian Cechniak –  18.

W 19. kolejce (1 luty) Znicz Basket zagra z GTK Gliwice, cztery dni później zmierzy się z GKS-em Tychy.

Znicz Basket Pruszków – Jamalex Polonia 1912 Leszno 56:67 (18:18, 3:18, 19:16, 16:15)