Falstart Znicza

Piłka Nożna

Nadwiślan Góra okazał się lepszy od drużyny z Pruszkowa w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Tym samym Znicz nie powtórzy sukcesu z poprzedniego sezonu.

Podopieczni Dariusza Banasika nie wykorzystali atutu własnego terenu, choć od początku przejawiali ogromną ochotę do gry. Z dobrej strony prezentowali się nowi zawodnicy pruszkowskiej ekipy. Bartosz Wiśniewski, Przemysław Kita, Maciej Mysiak, Piotr Misztal i Maciej Machalski zaliczyli dobre występy. Już w 3. minucie  strzał na bramkę gości oddał Wiśniewski, który po chwili zaliczył kolejną szarżę w polu karnym rywali. Na prawej flance nie oszczędzał się Marcin Rackiewicz. Obrońca Znicza raz za razem słał dośrodkowania w pole karne rywali. W końcu goście przebudzili się. W 21. minucie potężny strzał Kowalczyka pewnie wyłapał wracający do bramki Znicza Piotr Misztal. Aktywny był nowy napastnik Znicza Przemysław Kita. 21-letni zawodnik ma za sobą przygodę w ekstraklasie, gdzie występował w  ŁKS-ie Łódź i Cracovii. Napastnik dużo biegał, szukał okazji strzeleckich i tworzył sytuacje kolegom. W końcówce pierwszej połowy zagrał do Macieja Machalskiego, którego strzał obronił Kasprzik.

Na początku drugiej części gry z dobrej strony pokazał się Dawid Ogrocki. W 59. minucie pomocnik zdobył prowadzenie dla Nadwiślana. Znicz chciał odrobić straty. Trener Banasik wpuścił na plac gry doświadczonego Pawła Kaczmarka. Rackiewicz szalał na prawej stronie, a ataku aktywni byli Kita i Wiśniewski, jednak w bramce Nadwiślana dobrą pracę wykonywał Kasprzik. W 86. minucie bramkową sytuację miał nowy nabytek Znicza Maciej Mysiak. Doświadczony orbońca, który w barwach GKS-u Katowice i GKS-u Bełchatów grał w ekstraklasie był bliski doprowadzenia do remisu, jednak jego strzał zatrzymał zawodnik gości.

W poprzednim sezonie Znicz dotarł do ćwierćfinału rozgrywek o Puchar Polski. Tym razem ekipa z Pruszkowa szybko pożegnała się z rywalizacją. Zadecydowała jedna bramka. Znicz był aktywny, tworzył sobie sytuacje, ale zabrakło wykończenia. 

Znicz Pruszków –  Nadwiślan Góra 0:1 (0:0)
Ogrocki 59′

Znicz: Misztal – Rackiewicz, Jędrych, Mysiak, Kubicki – Machalski, Kucharski, Stryjewski (46′ Kaczmarek), Banaszewski, Wiśniewski (72′ Kopciński) – Kita.

Nadwiślan: Kasprzik – Holik, Pluta, Wrana, Kocerba (46′ Wójcik), Kaszok, Ogrocki (83′ Musiolik), Tront, Kowalczyk, Ziętarski, Piwowarczyk  (64′ Skrobol).

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.