Europejską przygodę czas zacząć

Tenis Stołowy

Gra w Lidze Mistrzów – to marzenie wielu klubów. Zmagania wśród najlepszych drużyn Europy w tenisie stołowym rozpoczyna Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Zespół Tomasza Redzimskiego już 7 października zagra z TTC Ostrava 2016.

Grodziszczanie start sezonu mogą uznać za udany. Wygrali trzy z czterech spotkań w Superlidze i zajmują pozycję wicelidera. Dobrą grę na krajowym podwórku zawodnicy Bogorii muszą przełożyć na występy w Lidze Mistrzów. W najbliższy piątek, 7 października, we własnej hali zmierzą się z TTC Ostrava.

Wydaje się, że gospodarze nie powinni mieć problemów z czeską drużyną. Najlepszy zawodnik TTC Ostrava 2016, Hung Chieh Chiang, w światowym rankingu jest sklasyfikowany na 78. miejscu. Z graczy Bogorii najwyższą pozycją może pochwalić się Panagiotis Gionis – 27. – Nie sugerowałbym się miejscami w rankingu. W ostatni weekend Gionis przegrał z Ho Kwan Kit, który jest niżej w światowej hierarchii. To, co wynika z liczb nie zawsze ma wpływ na obraz rywalizacji. 30-parolatkowie czują na plecach oddech młodego pokolenia, które pnie się do góry – mówi Tomasz Redzimski, trener Bogorii.

Szkoleniowiec grodziskiego klubu docenia klasę rywala. – Chiang jest liderem i mocnym punktem tej drużyny. Niezwykle niebezpieczny jest Aleksander Karakasević, który na łopatki rozkładał najlepszych graczy w Europie. Z kolei Tomas Tregler w zeszłym sezonie ograł Pawła Fertikowskiego i Daniela Góraka. Pozornie jesteśmy faworytem. Musimy zaprezentować wysoki poziom, żeby odnieść zwycięstwo – przedstawia Redzimski.

O punkty dla Bogorii powalczą Gao Ning, Panagiotis Ginios i Daniel Górak. Wszyscy mają ponad trzydzieści lat, więc w zespole przydałby się dopust świeżej krwi. – Warto dodać do naszej kadry „młodego wilka”. Cały czas rozglądamy się za takim zawodnikiem. Idealny jest Jung Youngsik, ale on ze względu na dużą liczbę startów nie zawsze jest do naszej dyspozycji – wyjaśnia trener grodziskiej drużyny.

Spotkanie Bogorii z TTC Ostrava 2016 odbędzie się 7 października o godz. 19.30 przy ul. Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.