Energa lepsza od Lidera

Na piątym miejscu rundę zasadniczą zakończyły koszykarki Matizolu Lidera Pruszków, które w ostatnim spotkaniu przed play-off przegrały na wyjeździe z Energą Toruń 68:87. Rywalem pruszkowianek w walce o półfinał mistrzostw Polski będzie właśnie Energa Toruń.

– Do spotkania podchodzimy spokojnie, bez stresu. Oczywiście rozstawienie przed play-off jest ważne, ale trzeba pamiętać jakim budżetem dysponowaliśmy budując ten zespół – mówił przed meczem szkoleniowiec Matizolu Lidera, Adam Prabucki, który w Toruniu musiał sobie radzić bez kontuzjowanych Kiary Buford i Pauliny Antczak.

W zespole Energi udane zawody rozegrała była zawodniczka pruszkowskiego zespołu Adrianne Ross. Amerykanka jeszcze przed przerwą rzuciła 13 punktów, trafiając niemal każdy rzut. Równie dobrze w ataku radziła sobie Nicole C Michael, która w listopadowym starciu z mazowiecką drużyną już w 13 minucie miała na swoim koncie 21 punktów. Tym razem do przerwy uzyskała ich 14 i po zmianie stron tylko raz trafiła do kosza.

Energa rozpoczęła to spotkanie od prowadzenia 13:3, a później 20:5 i to w dużej mierze ten fragment zdecydował o zwycięstwie miejscowych. Ambitnie grające pruszkowianki w czwartej kwarcie zbliżyły się jeszcze na dziesięć punktów, ale na więcej nie pozwoliły miejscowe. W ważnych momentach trafiała Ross, która zakończyła zawody z dorobkiem 24 punktów.

Cieszą kolejne dobre zawody Agnieszki Kaczmarczyk. Pozyskana latem z AZS PWSZ Gorzów Wlkp. koszykarka z powodu problemów z plecami środek rundy miała przeciętny, ale w nowym roku powróciła do dyspozycji z początku sezonu. Skrzydłowa Matizolu Lidera oprócz 19 punktów, miała 11 zbiórek i było to jej drugie double-double w sezonie.

Energa Toruń – Matizol Lider Pruszków 87:68 (20:8, 24:14, 21:26, 22:20)

Energa Toruń: Adrianne Ross 23, Nicole Michael 16, Paulina Misiek 15, Martyna Koc 11, Emilia Tłumak 8, Weronika Idczak 7, Monika Krawiec 6, Róża Ratajczak 0.