Emocjonujący mecz w Pruszkowie

W sobotnim spotkaniu PTS Lider Pruszków gościł na własnym parkiecie drużynę Super-Pol Tęcza Leszno. Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w końcowych sekundach.

Mimo wielu błędów, niecelnych rzutów i pomyłek sobotni mecz 9. kolejki Ford Germanz Ekstraklasy możemy zaliczyć do bardziej widowiskowych. Zawodniczki Lidera i Tęczy do ostatnich sekund zaciekle walczyły o zwycięstwo, lepsze okazały się Pruszkowianki.

Sobotnie spotkanie zaczęło się miłym akcentem dla Alicji Bednarek, która obchodziła w tym dniu swoje 27 urodziny. Po wręczeniu kwiatów i złożeniu życzeń można było rozpocząć mecz. Początek spotkania był bardzo wolny w pierwszych minutach zarówno w zawodniczki Tęczy jak i Lidera nie mogły pochwalić się zbyt dobrą skutecznością. Mimo wszystko mecz był bardzo wyrównany i żadna z drużyn nie była w stanie wypracować większej przewagi. Minimalnie lepsze w pierwszej połowie spotkania były jednak Liderki. Do szatni obie drużyny zeszły przy stanie 31:27 dla gospodarzy.

Na początku drugiej połowy Liderkom udało się wyjść na ośmiopunktowe prowadzenie. Wydawać by się mogło, że do zwycięstwa wystarczy utrzymanie tej przewagi. Jednak koszykarki z Leszna, mimo sporych braków w składzie (3 kontuzjowane zawodniczki) szybko doprowadziły do wyrównania. Chwile później drużyna gości wyszła na sześciopunktowe prowadzenie. W ostatnich minutach meczu Liderkom udało się odrobić stratę. Ostatnia minuta spotkania była bardzo nerwowa, gospodynie na 37 sekund przed końcowa syrena przegrywały zaledwie jednym punktem. Chwile później dwa rzuty wolne celnie wykonała Rashanda Mc Cants. Jednak w kolejnej akcji Liderki nie dały rady zablokować Joy Cheek, która po dwutakcie ponownie wyprowadziła Tęcze na prowadzenie. Kilka sekund później w trakcie nerwowej walki pod koszem sfaulowana została Britanny Denson. Koszykarka Liderek z opanowaniem i w wielkim skupieniu wykonała dwa rzuty wolne. Obie próby wykonała bezbłędnie i Liderki o jeden punkt wyprzedziły drużynę gości. Ostatnie 16 sekund rozstrzygnęło wynik całego spotkania. Elżbieta Mukosiej zawodniczka Tęczy zdecydowała się na rzut z konieczności i minimalnie przestrzeliła.

Pełne dramaturgii spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 58:57 dla PTS Lider Pruszków.

PTS Lider Pruszków – Super Pol Tęcza Leszno 58:57 (14:12, 17:15, 13:19, 14:11)