Elektrobud zanotował porażkę

Elektrobud-Investment ZB Pruszków przegrał na wyjeździe z Sokołem Łańcut 81:87. Koszykarze Marka Zapałowskiego zajmują 11. miejsce w I lidze.

To trzecia porażka z rzędu Elektrobudu. Wcześniej ekipa z Pruszkowa przegrała z Jamalex Polonią 1912 Leszno (80:99) i z R8 Basket AZS Politechnika Kraków (62:64). Już na samym początku spotkania w Łańcucie Elektrobud został mocno poturbowany. Od pierwszych minut gospodarze starali się zbudować przewagę i to im się udało – 20:7. Goście byli bezradni, popełniali błędy i mieli problem z celnością. Pierwszą kwartę Elektrobud przegrał 17:34.

W drugiej odsłonie znakomicie spisywał się Mikołaj Stopierzyński. Jego zaangażowanie i wsparcie pozostałych zawodników pozwoliło gościom zbliżyć się do rywali – 43:49. W trzeciej kwarcie Sokół nie pozwolił rywalom na wyrównanie – 61:49. Ale Elektrobud grał ambitnie i nie ustępował – 65:68. Czwarta odsłona zacięta, ale gospodarze starali się kontrolować spotkanie i wygrali.

Po 17 punktów dla ekipy z Pruszkowa zdobyli Mikołaj Stopierzyński i Tomasz Madziar.

Sokół Łańcut – Elektrobud-Investment ZB Pruszków 87:81 (34:17, 15:26, 19:22, 19:16)