Elektrobud wygrywa wysoko

Koszykarze Elektrobud-Investment ZB Pruszków w fantastycznej formie. Zespół Marka Zapałowskiego wygrał czwarte spotkanie z rzędu.

W 8. kolejce I ligi do Pruszkowa przyjechał GKS Tychy, który w tym sezonie gra w kratkę. Z kolei Elektrobud po niemrawym początku sezonu wyszedł na prostą i zajmuje 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów.

Już na samym początku GKS przyjął cios. Mecz na dobre się nie rozpoczął, a po trafieniu Dawida Cechniaka było 8:2. Tyszanie starali się robić wszystko, aby gospodarze im nie odskoczyli. Po trójce Kordalskiego było 16:9. Eletrobud próbował powiększać przewagę, nie brakowało prób za linii 6,75. Trafiali Madziar i Kordalski. Gospodarze zakończyli pierwszą kwartę z wyraźną przewagą – 27:16.

Druga odsłona niezwykle zacięta i wyrównana, jednak bez wpływu na wynik. W trzeciej kwarcie koszykarze z Pruszkowa poczuli zastrzyk mocy i niczym buldożer ruszyli na GKS. Tyszanie byli bezradni, pogubieni, nie trafiali nawet rzutów wolnych. Na parkiecie szalał Kordalski, który miał wsparcie Madziara i Ornocha. Trójka Paszkiewicza – 74:47. Ostatnia kwarta wydawała się formalnością. Elektrobud rozpoczął z animuszem, ale później wyraźnie zwolnił. Goście wykorzystali okazję i nieco zmniejszyli straty, ale kropkę nad „i” postawił Stopierzyński – 92:71.

Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Adrian Kordalski – 18.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków – GKS Tychy 92:71 (27:16, 24:26, 27:10, 14:19)