Elektrobud w gazie

Dwie wygrane z rzędu zapisali na swoim koncie koszykarze Elektrobud-Investment ZB Pruszków. Zespół Marka Zapałowskiego zajmuje 7. miejsce w tabeli I ligi.

W 5. kolejce Elektrobud pojechał do Kołobrzegu, gdzie zmierzył się z Energą Kotwicą. Gracze z Pruszkowa rozkręcali się wraz z upływem czasu. Pierwsza kwarta dla gospodarzy – 23:21, jednak kolejna odsłona pod dyktando przyjezdnych, którzy na półmetku prowadzili 44:40. Koszykarze Energii walczyli o każdy centymetr parkietu. Fantastyczna końcówka trzeciej kwarty w wykonaniu gospodarzy. Dwie trójki i Kołobrzeg zmniejszył straty – 58:60. Energa poczuła smak zwycięstwa, gdy na siedem minut przed końcem spotkania prowadziła 64:62. Jednak w dalszej części czwartej odsłony dominowali goście, którzy wygrali 80:67. Najwięcej punktów dla Elektrobudu zdobył Adrian Kordalski – 17.

W kolejną podróż zespół Marka Zapałowskiego wybrał się do Poznania. Elektrobud zmierzył się z Biofarmem Basket, który szybko wyszdeł na prowadzenie (13:6), ale na blisko pięć minut przed końcem pierwszej odsłony… stanął. Goście takiej szansy zmarnować nie mogli i odrobili straty z nawiązką – 20:13 Na półmetku zmagań był remis 36:36. W trzeciej kwarcie Elektorbud zdeklasował Biofarm wygrywając różnicą 16 punktów. Czwarta odsłona to pogoń gospodarzy, ale strat nie udało się odrobić. Najwięcej punktów dla Elektrobudu zdobył Damian Cechniak – 25.

Zespół z Pruszkowa w sześciu meczach zdobył 9 punktów i zajmuje 7. miejsce w tabeli.

Energa Kotwica Kołobrzeg – Elektrobud-Investment ZB Pruszków 67:80 (23:21, 17:23, 18:16, 9:20)
Biofarm Basket Poznań – Elektrobud-Investment ZB Pruszków 72:82 (13:20, 23:16, 8:24, 28:22)