Elektrobud lepszy o punkt od SKK

Koszykówka

Wspaniała trzecia kwarta kluczem do sukcesu koszykarzy Elektrobud-Investment ZB. Zespół z Pruszkowa pokonał SKK Siedlce 72:71.

W pierwszej kwarcie goście grali dobrze, ale w pewnym momencie stracili moc. Po trójce Ornocha Elektrobud prowadził 15:11, ale później nastąpił festiwal błędów. Gospodarze wykorzystali swoją szansę i pierwszą odsłonę zakończyli prowadząc 22:15. Kolejne minuty spotkania wyrównane.

Podopieczni Marka Zapałowskiego najcięższe działa wysunęli w trzeciej kwarcie. Po upływie 3,5 minuty za sprawą Madziara na tablicy wyników był remis – po 40. SKK nie potrafił zdobyć punktów przez ponad pięć minut trzeciej odsłony. Dopiero Sobiło trafił za trzy, ale nadal dominowali przyjezdni. Elektrobud wypracował bezpieczną przewagę – 53:48. W ostatniej kwarcie wszystko układało się po myśli gości. Trójka Paszkiewicza – 68:60. Ale spokojnie nie było… Sobiło i Obarek byli skuteczni za trzy, a wynik do samego końca był sprawą niewiadomą. Ostatecznie Elektrobud wygrał jednym punktem.

To trzecie zwycięstwo z rzędu pruszkowskiego zespołu, który zajmuje 5. miejsce w tabeli I ligi koszykówki.

Najwięcej punktów w dla Elektrobudu w starciu z SKK zdobył Tomasz Madziar – 22.

SKK Siedlce – Elektrobud-Investment ZB Pruszków 71:72 (22:15, 18:17, 8:21, 23:19)