Elektrobud dostał lanie

Elektrobud-Investment ZB Pruszków przegrał ósme spotkanie w sezonie. W 15. kolejce I ligi koszykówki zespół Marka Zapałowskiego uległ Polfarmexowi Kutno 55:86.

Nic nie zapowiadało, że niedziela będzie smutna dla zawodników Elektrobudu. Gospodarze znakomicie weszli w spotkanie i po trójce Bartłomieja Ornocha prowadzili 8:0. Przez długi czas goście nie mogli odnaleźć się na parkiecie i popełniali błędy. Celny rzut z wysoku Mikołaja Stopierzyńskiego i pruszkowska drużyna prowadziła 14:5. W końcówce pierwszej kwarty Polfarmex nieco zniwelował straty – 13:19.

W drugiej odsłonie nastąpiła zamiana ról. Nie minęły dwie minuty, a goście z nawiązką odrobili straty – 22:19. Elektrobud starał się dotrzymywać kroku rywalowi, ale zawodnicy z Kutna złapali wiatr w żagle i na półmetku prowadzili 40:32. Gospodarze nie potrafili znaleźć recepty na Arkadiusza Kobusa, który trafił pięć z sześciu prób za trzy. Kroku dotrzymywał mu Mateusza Zębski, zdobywca 17 punktów. Przed ostatnią odsłoną ekipa z Kutna miała zdecydowaną przewagę – 60:46. Elektrobud nie potrafił się odnaleźć, a goście robili swoje i odnieśli pewne zwycięstwo.

Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Damian Cechniak – 14.

Elektrobud-Investment ZB zajmuje 10. miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków – Polfarmex Kutno 55:86 (19:13, 13:27, 14:20, 9:26)