Elektrobud buduje formę

Koszykówka

Koszykarze Elektrobud-Investment ZB Pruszków przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Podopieczni Marka Zapałowskiego mają za sobą trzy spotkania sparingowe. W ostatnim musieli uznać wyższość Syntex Księżak Łowicz (67:76).

W sierpniu zawodnicy spotkali się na pierwszych zajęciach. Nowi koszykarze stopniowo poznawali drużynę i zwyczaje w niej panujące. Dla trenera Zapałowskiego najważniejsze jest, aby Damian Kalinowski, Wojciech Hałas, Hubert Stopierzyński, Wojciech Rajkowski i Daniel Olszewski jak najszybciej zaaklimatyzowali się w Pruszkowie.

Zespół ciężko trenuje, aby wypracować właściwą formę na start sezonu. Na obecnym etapie postępy pruszkowskiej drużyny weryfikują mecze sparingowe. Elektrobud rywalizował z Rosą Radom i na półmetku zmagań prowadził 39:36, jednak po przerwie rywale dominowali na parkiecie. W efekcie pruszkowski zespół przegrał 59:76. W kolejnym sparingu Elektrobud spotkał się z Turem Bielsk Podlaski. Tym razem scenariusz był odmienny. Początek niemrawy w wykonaniu podopiecznych Zapałowskiego, którzy nieznacznie przegrywali, ale wyczekali rywala i uderzyli po przerwie. Pruszkowski zespół wygrał 65:56.

W środę (30 sierpnia) zespół z Pruszkowa rozegrał trzeci sparing. Lepszy od Elektrobudu okazał się Syntex Księżak Łowicz. Zespół z Pruszkowa do przerwy przegrywał 29:36, jednak dobra postawa w trzeciej kwarcie pozwoliła zmniejszyć straty – 58:60. Synxtex nie dał się jednak dogonić i wygrał 76:67.

Runda zasadnicza I ligi koszykówki rozpocznie się 23 września. W pierwszym spotkaniu Elektrobud zagra ze Spójnią Stargard.