Elana lepsza od Znicza

Po udanym starcie sezonu piłkarze Znicza Pruszków nie popisali się przed własną publicznością. W sobotnim starciu z Elaną Toruń żółto-czerwoni przegrali 0:2.

Takiego finału II kolejki dla Znicza Pruszków chyba nikt się nie spodziewał. Żółto-czerwoni nie wykorzystali przewagi własnego boiska i polegli w meczu z beniaminkiem – Elana Toruń. Pruszkowianie na murawę wbiegli podbudowani zeszłotygodniowym wysokim zwycięstwem nad Resovią Rzeszów, gdzie na wyjeździe wygrali 3:1.

Zawodnicy Elany Toruń, zespołu który po latach wrócił do rozgrywek na szczeblu centralnym, chcieli jednak udowodnić, że nie znaleźli się w II lidze przypadkowo. I to zespołowi z Torunia się udało. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. W 32. minucie piłkę do bramki posłał Filip Kozłowski. Napastnik z Torunia potrzebował kolejnych trzech minut, by ponownie umieścić piłkę w bramce pruszkowian. Ustanawiając tym samym wynik całego spotkania na 0:2.

Pruszkowski klub kolejną okazję do zebrania kompletu punktów będzie miał już 4 sierpnia. Tym razem Znicz zmierzy się na wyjeździe z Widzewem Łódź.