Efektowne pokazy w hali Znicz

Sporty Walki

Ceremonia otwarcia 2. mistrzostw świata taijiquan za nami. W dniach 17-20 października w pruszkowskiej hali Znicz zawodnicy będą walczyć o medale. Zapowiada się niesamowite widowisko.

To trzeba zobaczyć z bliska. Tai chi dla wielu jest system kojarzącym się z ćwiczeniami, które pozwalają zregenerować się i oczyścić umysł i ciało. Jednak należy pamiętać, że jest to chińska sztuka walki. Ceremonia otwarcia imprezy pokazała, że zawody mogą być niezwykle emocjonujące i pełne artystycznych wrażeń. – Tai chi stricte nie kojarzy się ze sportami walki. Są to występy indywidualne wykonywane bardzo płynnie. Niektórzy mogą odnieść wrażenie, że pokazy przypominają balet. Jednak jest to realna sztuka walki, która do potrzeb zawodów sportowych została ujęta w pewne ramy – mówi Dariusz Piwowarski, prezes Polskiego Związku Wushu.

O medale powalczy ponad 300 zawodników. W tym gronie nie zabraknie Polaków. Liczymy na medale, choć zdecydowanymi faworytami są zawodnicy z Azji. – W konkurencjach championship events wejście do pierwszej „szóstki” będzie naszym sukcesem. Z kolei w formach tradycyjnych liczymy na lepsze wyniki. W różnych kategoriach wiekowych powinniśmy uzbierać kilka medali – podaje Piwowarski.

Każdego dnia kibice będą mogli podziwiać występy najlepszego na świecie zespołu pokazowego Chińskiej Federacji Wushu.

W zawodach zaprezentuje się ponad 300 zawodników z 32 krajów. Mistrzostwa świata taijiquan organizowane się po raz drugi. Dwa lata temu w Chengdu Polska wywalczyła jeden medal.

Wstęp na mistrzostwa jest wolny.

Patronat medialny na imprezą objęły Gazeta WPR i portal WPR24.pl.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.