Dziesiąty triumf Znicza

Koszykarze Znicz Basket Pruszków w piętnastym spotkaniu sezonu pokonali ACK UTH Rosa Radom 76:69.

Dla pruszkowskiej ekipy były to dziesiąte zwycięstwo w lidze. Początek spotkania dla przyjezdnych z Radomia, którzy wyszli na prowadzenie – 17:12, jednak Znicz wyrównał stan rywalizacji. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widniał rezultat 22:22.

W drugiej odsłonie gospodarze ruszyli do przodu i stłamsili rywala. Radomianie gubili się, a Znicz trafiał kolejne rzuty. Gospodarze zyskali bezpieczną przewagę – 40:31, jednak Rosa odrobiła jeszcze kilka punktów i do przerwy było 43:36. Piorunujący w wykonaniu Znicza był początek trzeciej kwarty. Goście mogli rozłożyć bezradnie ręce i zapytać, co się dzieje. Zespół z Radomia był jakby usztywniony i nie reagował. Pruszkowska ekipa prowadziła 50:36. W końcu Rosa obudziła się i przegrała trzecią odsłoną tylko jednym punktem. Błysnął Filip Zegzuła, który w ostatnim fragmencie rzucił dwie „trójki”.

Czwarta kwarta wyrównana. Gospodarze mieli świadomość, że zwycięstwo jest blisko. Po trafieniu Cechniaka było 69:57, jednak Rosa przystąpiła do odrabiania strat. Goście zmniejszyli przewagę do czterech punktów, jednak w końcówce zabrakło im skuteczności. Znicz wygrał różnicą siedmiu „oczek”.

Najwięcej punktów na swoim koncie zapisał Damian Janiak – 22. Dobre zawody rozegrał również Damian Cechniak, który rzucił 14 „oczek”.

Znicz Basket Pruszków – ACK UTH Rosa Radom 76:69 (22:22, 21:14, 19:18, 14:15)