Dwie kiepskie porażki i koniec sezonu koszykarzy!

Koszykarzom Znicza Basket Pruszków nie udało się zakwalifikować do dalszej walki w play-off. Rywalem nie do pokonania okazała się drużyna z Podkarpacia – Siarka Tarnobrzeg.

Nowe przepisy wprowadzone przez PZKosz. jeszcze przed sezonem nieco zmodyfikowały system rozgrywek. Dotychczas faza play-off rozgrywana była do trzech zwycięstw, od tego sezonu wprowadzono rywalizację do dwóch wygranych.

W pierwszej fazie rozgrywek play-off rywalem Znicza Basket Pruszków był zespół Siarki Tarnobrzeg. Pierwsze spotkanie miało miejsce 27 marca w Tarnobrzegu. Niestety od początku widać było wyraźną przewagę gospodarzy. Już w pierwszej kwarcie koszykarze Siarki wypracowali bezpieczną przewagę, która utrzymała się do końca spotkania. Mimo wielu dobrych akcji pruszkowianie nie byli w stanie doprowadzić nawet do wyrównania. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 70:58 dla Siarki Tarnobrzeg.

Kolejny mecz odbył się w hali Znicza w Pruszkowie. Niestety scenariusz tego spotkania był taki sam jak poprzedniego. Również i tym razem triumfował zespół z Tarnobrzega. Po pierwszej kwarcie goście wyszli na sześciopunktową przewagę, w drugiej aż dwudziestodwupunktową! Koszykarze z Pruszkowa nie byli w stanie przebić zwartej i szczelnej defensywy Siarki. Na parkiecie raziła bezradność tak doświadczonych zawodników znicza jak Nowak, Radwan czy Weatherspoon. Nasi koszykarze w pewnym momencie rozgrywki stanęli. Ze stanu 18:24 Znicz Basket stracił szesnaście punktów z rzędu.

Druga połowa meczu była już nieco wolniejsza. Goście zmniejszyli tempo widząc słabą dyspozycje koszykarzy Znicza, jednak nie zmniejszyło to ich skuteczności. W czwartej kwarcie rozpoczęły się roszady na boisku. Trenerzy obu drużyn wpuścili na parkiet rzadko grających zawodników. Prowadzący Znicza Basket Paweł Czosnowski ze smutkiem przyznał, że pierwszy raz widział, aby doświadczony zespół tak łatwo przegrał mecz. Stwierdził również, że zawodnicy myślami chyba byli już przy świątecznych stołach. Drugie spotkanie zakończyło się wynikiem 47:74 dla Siarki.

Dwie wygrane zespołu z Tarnobrzega spowodowały, że Znicz Basket Pruszków już na pierwszej rundzie play-off zakończył sezon. Ostatecznie został sklasyfikowany na 7. miejscu – tym zajmowanym po rundzie zasadniczej.