Dwa zwycięstwa jednego dnia

Trener Dariusz Banasik miał okazję sprawdzić jednego dnia całą kadrę swojego zespołu. Każdy z zawodników dostał czas na zaprezentowanie swoich umiejętności. Szkoleniowiec może być zadowolony z końcowego efektu. Znicz Pruszków wygrał dwa mecze sparingowe.

Piłkarze z Pruszkowa przebywają na zgrupowaniu w Cetniewie, gdzie przygotowują się do rundy wiosennej. Znicz rozegrał już dwa z trzech zaplanowanych sparingów i to jednej dnia. Najpierw podopieczni Dariusza Banasika spotkali się z rezerwami Arki Gdynia, a następnie z Bałtykiem Gdynia.

Znicz rozpoczął mecz z Arką od niecelnego uderzenie Płanety. Zespół z Pruszkowa był aktywny w ofensywie. Z kolei w zespole Arki wyróżniał się Wardziński, który niepokoił obronę Znicza, jednak jego strzały łapał Michał Bigajski. Raz golkiper skapitulował po uderzeniu zawodnika z Gdyni, ale bramka nie została uznana. Wcześniej jednej z piłkarzy Arki faulował.

Żółto-czerwonych do zwycięstwa poprowadził Michał Danilczyk. 27-letni pomocnik w 22. minucie otworzył wynik spotkania. Danilczyk popisał się mocnym uderzeniem i Arkadiusz Moczadło musiał wyciągać piłkę w siatki. Po raz drugi zawodnik Znicza wpisał się na listę strzelców w 57. minucie. Danilczyk wykorzystał dośrodkowanie Stryjewskiego i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. W 63. minucie kontaktową bramkę zdobył Regulski.

Rywalizację z Bałtykiem Znicz rozstrzygnął już w pierwszej części gry. W 15. minucie kontrę pruszkowskiej drużyny skutecznie wykończył Kaczmarek. Po chwili było już 2:0. Kubicki do Kopcińskiego i ten znalazł sposób, aby zmieścić piłkę w siatce. Znicz kontrolował przebieg gry i szukał swojej szansy. Bramki zdobyć się jednak nie udało. Trafił za to Bałtyk. W 80. minucie bramkę zdobył Krzysztof Rusinek.

Arka II Gdynia – Znicz Pruszków 1:2 (0:1)