Dwa medale Polaków w Hongkongu

Kolarstwo Torowe

W pocie czoła trenowali na pruszkowskim torze, żeby jak najlepiej zaprezentować się w mistrzostwach świata w Hongkongu. Wysiłek opłacał się! Adrian Tekliński został mistrzem świata, a Wojciech Pszczolarski sięgnął po brąz.

Dziewięć lat temu w Pruszkowie został otwarty tor kolarski. Na welodromie przy ul. Andrzeja trenują czołowi polscy zawodnicy, którzy przygotowują się do kolejnych imprez. Pruszkowska arena jest również miejscem rywalizacji kolarzy w mistrzostwach kraju czy Pucharach Polski.

Niejednokrotnie mówi się, że infrastruktura to podstawa. Trzeba wykonać pierwszy krok, żeby przyszły sukcesy. Mistrzostwa świata w kolarstwie torowym w Hongkongu pokazały, że Polacy mają kontakt z najlepszymi i są w stanie z nimi walczyć. Biało-czerwoni wrócili z dwoma medalami. Mistrzem świata w scratchu został Adrian Tekliński, który zdobył siódmy złoty krążek dla Polski w historii. Z kolei Wojciech Pszczolarski w wyścigu punktowym wywalczył brąz.

Dla Teklińskiego zwycięstwo w Hongkongu to największy sukces w karierze. W poprzednich mistrzostwach świata zajął 16. miejsce. Dotychczas Tekliński mógł się pochwalić dwoma medalami mistrzostw Europy: srebrem z 2016 roku i brązem wywalczonym rok wcześniej.

W przypadku Pszczolarskiego można mówić o kolejnym sukcesie. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski dwa lata temu został najlepszym kolarzem torowym w wyścigu punktowym. W Hongkongu po raz pierwszy stanął na podium mistrzostw świata.