Druga wygrana Znicza

Koszykówka

Wyrównane spotkanie zakończone triumfem Znicza Basket Pruszków. Podopieczni Marka Zapałowskiego do samego końca walczyli o zwycięstwo w rywalizacji z bydgoską Astorią.

Znicz lepiej rozpoczął spotkanie i wypracował sobie przewagę, choć Astoria Bydgoszcz cały czas była w grze. W zespole goście dużą produktywnością wykazywali się Dorian Szyttenholm i Hubert Mazur. Ton grze pruszkowskiej ekipy nadawał Dawid Słupiński. Pięć punktów dzieliło obie drużyny po dwóch kwartach. Znicz miał przewagę, ale nie mógł niczego być pewny.

Trzecią odsłonę z impetem rozpoczęła Astoria. Koszykarze z Bydgoszczy dogonili Znicza i wyszli na prowadzenie, ale w końcówce wyrównał Damian Tokarski. Ekipa z Pruszkowa przegrała trzecią kwartę i przewaga podopiecznych Marka Zapałowskiego stopniała do 3 punktów. Ostatnia odsłona była niezwykle zacięta, jednak w pewnym momencie problemy zaczęła mieć Astoria. Ekipa z Bydgoszczy straciła Szyttenholma, który musiał opuścić parkiet po pięciu przewinieniach. Na tablicy widniał wynik 72:70 i koszykarze Astorii mieli jeszcze nadzieję. Próbowali szczęścia z dystansu, jednak ich rzuty były niecelne. Gospodarze wytrzymali nerwową końcówkę i wygrali.

Znicz Basket udanie rozpoczął sezon. Ekipa z Pruszkowa zapisała na swoim koncie drugie zwycięstwo.

Znicz Basket Pruszków – Astoria Bydgoszcz 73:71 (23:19, 20:19, 15:17, 15:16)

Znicz Basket: Słupiński 18, Janiak 9, Kordalski 8, Przyborowski 8, Put 8, Cechniak 6, Tokarski 6, Szwed 5, Czosnowski 3, Tarczyk 2
Astoria: Mazur 20, Szyttenholm 19, Grod 10, Lewandowski 10, Kutta 5, Piotr Robak 4, Barszczyk 2, Fatz 1, Laydych 0