Druga wygrana i awans Liderek

Koszykówka

Koszykarki Lidera Pruszków awansowały do drugiej rundy fazy play-off. Podopieczne Jacka Rybczyńskiego po raz drugi pokonały Grot Alles Pabianice.

Rywalizacja z ekipą z Pabianic zapowiadała się niezwykle ciężko. W rundzie zasadniczej Liderki dwukrotnie musiały uznać wyższość Grot Alles, więc przed fazą play-off trudnym było o optymizm. Ogromnym wyzwaniem wydawał się mecz wyjazdowy. Ekipa z Pabianic w rundzie zasadniczej u siebie nie przegrała ani razu.

Jednak Liderki w pierwszym spotkaniu były niezwykle skuteczne i waleczne. W Pabianicach podopieczne Jacka Rybczyńskiego sprawiły ogromną niespodziankę. Koszykarki Lidera pokonały wicelidera po rundzie zasadniczej 64:51. Wykonały krok w kierunku awansu i kropkę nad „i” postawiły na własnym terenie.

Świetna gra Jolanty Nowocin, Anny Dąbek i Aleksandry Mysińskiej dała Liderkom drugi triumf w rywalizacji z Grot Alles. Przyjezdne wygrały jedynie pierwszą kwartę. Po raz kolejny Liderki zanotowały lepszą skuteczność rzutów z gry. Gospodynie trafiły 19 z 51 rzutów, zaś rywalki zaledwie 13 z 48 prób.

Trzecia kwarta niezwykle zacięta, jednak i tak rozstrzygnęła się po myśli Liderek. Ostatnia odsłona to marsz gospodyń w stronę zwycięstwa. Liderki powiększały swoją przewagę i mecz zakończył się wynikiem 58:48.

Najwięcej punktów dla pruszkowskiej drużyny zdobyła Aleksandra Mysińska – 16.

Liderki wygrały rywalizację w I rundzie fazy play-off z Grot Alles Pabianice 2:0.

PTS Lider Pruszków – Grot Alles Pabianice 58:48 (13:16, 15:10, 11:10, 19:12)