Druga porażka Znicza

W 9. kolejce I ligi koszykówki mężczyzn doszło do starcia, które należy określić mianem hitu tej serii spotkań. Miasto Szkła Krosno zmierzyło się ze Zniczem Basket Pruszków. Podopieczni Marka Zapałowskiego ponieśli porażkę.

Znicz fantastycznie rozpoczął sezon i długo był niepokonany. Sposób na ekipę z Pruszkowa znalazł dopiero GKS Tychy. Mimo to podopieczni Zapałowskiego byli wiceliderem rozgrywek I ligi i w 9. kolejce przyszło im się mierzyć z liderem tabeli.

Zespół z Krosna pokazał klasę i odniósł wysokie zwycięstwo. Początkowo Znicz starał się dotrzymywać kroku rywalom, co udawało im się do końca pierwszej części gry. Po dwóch kwartach przyjezdni przegrywali ośmioma punktami, czyli mogli żywić nadzieje, że w kolejnych odsłonach uda się odrobić straty.

Trzecią kwartę Miasto Szkła rozegrało koncertowo. Gospodarze zbudowali wysoką przewagę, która momentami sięgała ponad dwudziestu punktów i ustawili spotkanie. Lider tabeli imponował skutecznością zwłaszcza za trzy punkty. Zawodnicy z Krosna trafili aż trzynaście „trójek”. W czwartej kwarcie Zniczowi udało się nieco zniwelować przewagę, jednak porażka stała się faktem – 67:83.

Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobył Filip Put – 14 punktów. Taką samą zdobyczą w ekipie z Krosna mogą pochwalić się Oczkowicz i Pełka.

Miasto Szkła Krosno – Znicz Basket Pruszków 83:67 (21:15, 21:19, 27:13, 14:20)