Dramatyczny bój zakończony zwycięstwem

Tenis Stołowy

Po pięciosetowym boju Bogoria Grodzisk Mazowiecki okazała się lepsza od Kolpingu Frac Jarosław. O zwycięstwie zespołu Tomasza Redzimskiego przesądził Jakub Kosowski.

Zaczęło się idealnie. Grodziszczanie w dwóch pierwszych starciach zrobili ogromny krok w kierunku wygranej. Oh Sang Eun udowodnił, że nie bez kozery uchodzi za gwiazdę Bogorii. W dwóch pierwszych setach oddał Suchowi tylko dziewięć punktów. Jednak zawodnik gości w trzeciej partii mocno zaatakował i wygrał na przewagi. Ostatnie słowo  należało do Koreańczyka. Jakub Kosowski prowadził zacięty bój z Wang Zeng Yi, ale przegrał tylko pierwszego seta.

Wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, żeby spotkanie zakończyło się po trzech setach, jednak zespół z Jarosławia przebudził się i wrócił do gry. Jako trzeci do stołu wyszedł Daniel Górak. Wszystko zaczęło się zgodnie z planem tenisisty Bogorii. Górak wygrał pierwszą partię do 8, jednak w kolejnych odsłonach został zdominowany przez Roberta Florasa. Górak walczył w czwartej partii, ale bez efektu.

Oh był cieniem samego siebie w starciu z Wang Zeng Yi. Gracz z Jarosławia wygrał pewnie 3:0. Walkę decydującą o zwycięstwie stoczyli Kosowski i Such. „Kosa” pewnie zaczął mecz i z każdą kolejną piłką zbliżał się do zwycięstwa. Such zatrzymał zawodnika z Grodziska w trzeciej partii, ale na więcej nie było go stać.

Bogoria zajmuje 5. miejsce w Superlidze. Grodziski zespół zdobył 36 punktów w 19 meczach.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Kolping FRAC Jarosław 3:2
Oh Sang Eun – Bartosz Such 3:1 (11:5, 11:4, 10:12, 11:9)
Jakub Kosowski – Wang Zeng Yi 3:1 (9:11, 12:10, 12:10, 11:8)
Daniel Górak – Robert Floras 1:3 (11:8, 8:11, 5:11, 10:12)
Oh Sang Eun – Wang Zeng Yi 0:3 (8:11, 5:11, 8:11)
Jakub Kosowski – Bartosz Such 3:1 (12:10, 11:8, 8:11, 11:9)